o nás

TJ Sokol Dobřív

Naše Tělocvičná jednota Sokol Dobřív byla založena v roce 1890. Po Rokycanech a Mýtě to byla třetí jednota organizace Sokol na Rokycansku. Jako důstojné místo pro možnost shromažďování, cvičení a kulturních aktivit byla v roce 1928 vystavěna budova sokolovny, která byla v dalších letech postupně modernizována. Od roku 1985 se otevřela možnost ubytování hostů v nově vybudované Turistické ubytovně. Víceúčelové hřiště se dvěma tenisovými a volejbalovými kurty, s hřištěm na házenou nebo na malou kopanou bylo nad sokolovnou otevřeno v roce 2005. Za pozornost stojí i areál národní házené, který se nachází poblíž pro turisty atraktivních míst Staré hospody a Švédského mostu.

Naše chlouba

Naše TJ se může dále pochlubit travnatým fotbalovým hřištěm v krásném prostředí Areálu Václava Svobody, kde probíhají tréninky a utkání v kopané. TJ Sokol Dobřív má v současnosti více než 250 členů organizovaných v 5 oddílech. Nejstarší a nejpočetnější je oddíl sokolské všestrannosti. V roce 1918 byl založen oddíl národní házené a v roce 1969 oddíl kopané. Oba oddíly se kromě soutěží dospělých aktivně věnují práci s mládeží. Aktivní je i oddíl stolního tenisu. Naším nejmladším oddílem je oddíl country tanců. Tato taneční skupina SH Dance nás reprezentuje na různých soutěžích a společenských akcích.

„Člověk je tu proto, aby si něco předsevzal a aby to vykonal. Pouhá existence je moře bez vody, kniha bez obsahu, život bez života.“

Miroslav Tyrš